O nas

Historia firmy rodzinnej GRANIT-GRZECHAC sięga 1957 roku, kiedy jej założyciel – Henryk Grzechac – rozpoczynał swoją działalność w Ciasnej mając do dyspozycji najprostsze materiały i narzędzia. Z biegiem czasu zwiększała się liczba pracowników, skala produkcji, różnorodność materiałów oraz teren zakładu.


Pomysłowość i wytrwałość protoplasty firmy doprowadziły do skonstruowania maszyny, dzięki której jako pierwsi w Polsce (a może i w Europie) zaczęliśmy wytwarzać różnego rozmiaru kule granitowe.

Od 1986 roku regularnie wystawiamy nasze produkty na targach krajowych i międzynarodowych. W tym czasie zaczęliśmy eksportować pierwsze kule i fontanny do najbliższych zagranicznych sąsiadów. Dziś możemy pochwalić się obecnością naszych produktów nie tylko w Niemczech czy na Ukrainie, ale także w Danii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Katarze.

Z kamieniarstwem od najmłodszych lat związany był syn założyciela i obecny właściciel – Krystian Grzechac. Pracując w firmie jeszcze przed zdobyciem dyplomu mistrzowskiego w 1984 roku zdobywał doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach i w różnych działaniach.

W 2007 roku jako pierwsi w Polsce sprowadziliśmy – wykonaną na zamówienie – największą liniową maszynę do cięcia profili. Naszym najistotniejszym atutem, którym możemy się pochwalić, są doświadczeni pracownicy oraz właściciel, którzy potrafią poradzić sobie z najtrudniejszymi zadaniami wykonawczymi. Dzięki połączeniu technologii i kilkudziesięcioletniej praktyki jesteśmy w stanie jako jedyni zrealizować najbardziej zaawansowane wizje. Ponad 55 lat doświadczenia wsparte jest przez bogate archiwum.

Lata konsekwentnej polityki rozwoju firmy doprowadziły do jej przekształcenia z małego zakładu do czołowej w Polsce firmy branży kamieniarskiej. Ponad pół wieku doświadczenia w obróbce kamienia pozwalają na realizację wszelkich projektów. Staramy się zaspokoić zapotrzebowanie rynku, zarówno polskiego jak i zagranicznego, poprzez sprzedaż wyrobów tworzonych wyłącznie na zamówienie, oczywiście zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i wyobrażeniem Inwestora oraz z zachowaniem zasad sztuki kamieniarskiej.

W naszej ofercie znajdują się wyroby z granitu, marmuru, piaskowca, wapienia. Poza wytwarzaniem elementów z kamienia, zajmujemy się również doradztwem przy wyborze materiału, projektowaniem, montażem i renowacją. Od lat współpracujemy z firmami polskimi i zagranicznymi.Media o nas