Obiekty sakralne

Kościoły przyozdobione w kamień stwarzają efekt i poczucie wzniosłości oraz ponadczasowości. Wykonywaliśmy prezbiteria i kaplice, ołtarze i ambony, chrzcielnice , sedilie i posadzki w kościołach i budynkach klasztornych. Nasze realizacje zdobią kościoły i katedry już w ponad 100 parafiach. Podejmujemy nietypowe zlecenia w pomieszczeniach sakralnych w kraju i za granicą w oparciu o specjalistyczne projekty własne lub innych firm projektowych.

Fontanny

Fontanny to „perły” małej architektury, od stuleci budowane w centrach reprezentacyjnych placów otoczonych pięknymi budowlami. Tryskająca woda – uosobienie życia – przydaje lekkości i splendoru otaczającym plac obiektom, a oryginalne kompozycje rzeźbiarskie wzbogacają symbolikę przestrzeni. To miejsca spotkań mieszkańców oraz turystów. W czasie letnich upałów fontanny dają ochłodę spacerowiczom i są ulubionym miejscem zabaw dzieci. Oferujemy kompleksową realizację projektów w tej dziedzinie.

Kule, kule pływające

Kamienne kule od wieków inspirują artystów, jak i naukowców. Współcześnie stanowią najczęściej dekorację budynków urzędowych, szkół, ogrodów, czy też pasaży handlowych. Specjalizujemy się w tworzeniu kul statycznych, obracanych mechanicznie, jak i pływających, do rekordowego rozmiaru 2,5 metra średnicy.

Rzeźby i płaskorzeźby

Rzeźby to trójwymiarowe kompozycje do oglądania ze wszystkich stron wykonywane w różnych technikach i surowcach. Rzeźby kamienne powstają najczęściej z marmuru i piaskowca. Rzadziej, ze względu na trudności w obróbce, spotyka się rzeźby z granitu lub innych rodzajów twardego kamienia. Oferujemy rzeźby kultowe, pomnikowe, nagrobne, architektoniczne i dekoracyjne.
Płaskorzeźby natomiast to kompozycje rzeźbiarskie kute w płycie kamiennej z pozostawieniem w niej tła, przeznaczone do oglądania wyłącznie z przodu. Wykonujemy płaskorzeźby z wyobrażeniem figularnym, symbolicznym i dekoracyjnym.

Schody wewnętrzne i zewnętrze

Klucz do długowieczności...
Inwestorzy często myślą, iż masywny produkt z kamienia jest bardzo kosztowny. Tymczasem okazuje się, że cenowo porównywalny jest on do cienkich okładzin kamiennych, które często zawodzą. Masywne produkty z kamienia zwiększają kilkakrotnie żywotność wykonywanej pracy. Doświadczenie zdobywane przez nas ponad pół wieku zaowocowało opracowaniem technologii, dzięki której schody zewnętrzne przetrwają wieki. Często spotykamy się z nieestetycznymi zaciekami cementowymi na podstopniach – w schodach wykonanych przez nas taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca. Co więcej, żadna ze składowych części schodów nie odpadnie ani nie pęknie, ponieważ pozbawione są zawodnych elementów!
Przez lata będą mogli Państwo cieszyć się schodami, które wyglądają jak nowe. Opracowany przez firmę Granit-Grzechac system wykonania schodów sprawdza się od wielu lat. Dużą popularnością wśród Inwestorów cieszy się również system łączenia pełnych bloków granitowych przy nieckach fontannowych.

Kolumny, cokoły

Historia kolumn sięga czasów starożytnych. Są one jednym z najstarszych i najpowszechniej stosowanych w architekturze elementów podporowo-dźwigowych pełniących funkcje konstrukcyjne i budowlane. Kolumna składa się z trzech zasadniczych części: bazy, trzonu oraz głowicy. Potrafimy stworzyć kolumny o kształcie i proporcjach zależnych od wybranego stylu architektonicznego.
Cokół z kolei jest bazą, podstawą, na której umieszczane mogą być rzeźby lub inne dzieła sztuki. Cokołem określa się także najniższą naziemną część kolumny. Cechą wyróżniającą cokoły jest przede wszystkim ich prostota i wypływająca z niej ogromna elegancja.

Grobowce

Grobowiec to kompozycja architektoniczno-rzeźbiarska umieszczana w nawach bocznych albo podziemiach kościołów, czy też nad podziemną mogiłą na cmentarzu. Na przestrzeni wieków grobowce przybierały różne formy – wykorzystywano kształt sarkofagu, trumny lub katafalku oraz wizerunek zmarłego. Realizujemy wszelkie projekty wraz z montażem.

Wnętrza

Podłoga odgrywa ważną rolę we wnętrzu. Jeśli chcą Państwo wyłożyć podłogę domu, mieszkania czy pomieszczeń biurowych kamieniem, wykonamy posadzkę o wysokiej jakości, cechującą się powtarzalnością wymiarów. Kolejnym istotnym elementem komunikacyjnym wnętrza są schody. Wybór schodów z kamienia dyktują moda i estetyka, ale również rachunek ekonomiczny - raz położone schody kamienne służą latami i poza przetarciem wilgotną ścierką, nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Proponujemy różne rodzaje schodów, od jednobiegowych prostych, przez zabiegowe, po kręcone.

Renowacje

Przez renowację rozumie się odświeżenie lub odnowienie danego przedmiotu, ale przywrócić mu dawny wygląd i wyeksponować jego niepowtarzalne cechy. Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu usług kamieniarskich daje nam możliwość wykonania wszelkiego rodzaju zamówień renowacyjnych na wysokim poziomie

Inne zamówienia niestandardowe

Z myślą o kompleksowym świadczeniu niestandardowych usług kamieniarskich, proponujemy Inwestorom możliwość stworzenia produktu odpowiadającego indywidualnym potrzebom. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, czy możliwe jest wykonanie niestandardowego elementu kamiennego, proszę skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Dokonamy analizy i przedstawimy naszą ofertę.